www.lajmi.net

Lajmi.net - Lajme të Kosovës nga politika, zgjedhjet, ekonomia, sporti, showbiz, lifestyle, arti dhe teknologjia.


www.lajmi.net website used 113 characters long Lajmi.net - Lajme të Kosovës nga politika, zgjedhjet, ekonomia, sporti, showbiz, lifestyle, arti dhe teknologjia. as the title.
Determined 101 characters as the site description( Lajme të Kosovës nga politika, zgjedhjet, ekonomia, sporti, showbiz, lifestyle, arti dhe teknologjia. ). This length must be 200 characters or less.
You have used 26 keywords. You should pay much attention to the number of keywords.
It runs on lajmi.net cloudflare-nginx server hosted at 104.28.27.31 ip address.
Using html3 as the html version, lajmi.net preferred css,style, as the coding.
Html size 124 kb text size 28 kb was calculated. When compressed, the html size is 124 kb. We recommend that you compress the html file of your site.

Web Site İnformation for lajmi.net

 • Site Title : Lajmi.net - Lajme të Kosovës nga politika, zgjedhjet, ekonomia, sporti, showbiz, lifestyle, arti dhe teknologjia.
 • Keywords : LexoLajme, nga, Receta, dhe, futbolli, ShowBiz, Ekonomi, Kuriozitete, LoveSex, nuk, duhet, Facebook, punon, pse, Sociale, Liga, Auto, fundit, mund, Play, LajmiVOX, Opinion, Bota, Sport, Entertainment,
 • Charset : UTF-8
 • Extension : net
 • Site Language : en-US
 • Site Code Types : css,style,
 • Compress Html Size : 124 Kb
 • Html Size : 124 Kb
 • Html Text Size : 28 Kb
 • Html Version : html3
 • Site Host : lajmi.net
 • Site Server : cloudflare-nginx
 • Ip Address : 104.28.27.31

Statistics of Analytics

Browser Statistics

Which Browsers send more visitors to lajmi.net

SessionNew SessionNew UserBounce RatePage SessionAvg Session Duration
Chrome52.47 %88.46 %49.19 %75.77 %1.76 %00:01:18
Safari10.99 %87.98 %13.24 %73.5 %1.44 %00:01:16
Firefox7.11 %91.65 %6.73 %80.69 %1.45 %00:00:56
UC Browser4.92 %83.54 %4.82 %80.86 %1.26 %00:01:19
Opera Mini4.09 %88.81 %4.2 %82.77 %1.27 %00:01:02
Android Browser3.55 %85.1 %3.98 %72.22 %1.44 %00:00:56
Internet Explorer2.78 %90.75 %2.82 %80.79 %1.75 %00:01:09
Opera2.05 %92.6 %2.22 %75.83 %1.78 %00:01:00
Edge1.61 %91.46 %1.71 %71.61 %1.65 %00:01:12
YaBrowser1.03 %87.82 %0.78 %75.27 %1.28 %00:01:02

Mobile Devices Statistics

Which mobile devices are being used more often for lajmi.net

SessionNew SessionNew UserBounce RatePage SessionAvg Session Duration
Apple iPhone15.68 %83.84 %15.3 %78.09 %1.2 %00:00:54
Apple iPad9.15 %89.88 %8.04 %70.84 %1.4 %00:01:19
Samsung SM-N900T Galaxy Note 33.91 %84.56 %4.08 %73.34 %1.33 %00:01:26
Samsung SM-G925V Galaxy S6 Edge3.76 %80.23 %3.15 %76.4 %1.48 %00:01:29
Samsung SM-G890A Galaxy S6 Active3.02 %87.25 %3.89 %81.63 %1.75 %00:01:10
Samsung SM-G900V Galaxy S52.64 %89.14 %2.43 %84.43 %1.63 %00:01:18
LG MS6312.35 %92.96 %2.65 %75.75 %1.13 %00:01:00
Samsung SM-G900P Galaxy S52.09 %93.23 %2.21 %70.88 %1.41 %00:01:10
Asus ZE551ML ZenFone 22.04 %93.44 %2.58 %84.89 %1.21 %00:01:11
HTC M8 One M81.58 %85.89 %1.67 %77.65 %1.25 %00:01:23

Mobile Overview Statistics

From which platform more visitors are coming

SessionNew SessionNew UserBounce RatePage SessionAvg Session Duration
Mobile54.5 %83.33 %52.55 %82.14 %1.76 %00:01:28
Desktop38.61 %87.23 %39.4 %73.66 %1.41 %00:01:22
Tablet6.89 %81.01 %8.05 %75.3 %1.51 %00:01:02

Location Statistics

Visitor rates from Countries

SessionNew SessionNew UserBounce RatePage SessionAvg Session Duration
India29.68 %84.12 %26.1 %70.22 %1.51 %00:01:17
United States10.13 %93.67 %14.98 %72.87 %1.21 %00:00:51
Venezuela5.37 %85.11 %5.77 %82.23 %1.56 %00:01:13
Portugal5.12 %89.09 %5.3 %81.19 %1.21 %00:01:28
Sudan4.14 %81.96 %5.03 %79.71 %1.78 %00:01:25
Serbia4.51 %83.28 %3.63 %81.28 %1.31 %00:01:23
Belarus4.19 %93.54 %4.33 %80.81 %1.22 %00:00:51
Austria3.33 %92.54 %3.13 %80.5 %1.8 %00:01:11
Georgia3.29 %85.18 %2.86 %76.43 %1.61 %00:01:23
Australia3.12 %92.99 %2.8 %72.65 %1.2 %00:01:00

Language Statistics

Display rate by Language

SessionNew SessionNew UserBounce RatePage SessionAvg Session Duration
en-us50.64 %85.84 %45.76 %77.41 %1.26 %00:01:07
en-gb9.69 %84.38 %8.88 %82.81 %1.44 %00:01:07
es-4194.82 %88.62 %5.44 %78.46 %1.11 %00:00:57
uk4.66 %93.71 %4.54 %74.36 %1.78 %00:00:51
fr-ca4.23 %88.19 %4.49 %72.56 %1.57 %00:01:01

Html Attributes Statistics

Statistics of Html Attributes

Html attributes and total usage

Attributes Using Count
src65
style10
height40
width39
alt46

Ip Address Statistics

Information About IP Address

Ip104.28.27.31
Country codeUS
Country nameUnited States
Region codeCA
Region nameCalifornia
CitySan Francisco
Zip code94107
Time zoneAmerica/Los Angeles
Latitude37.7697
Longitude-122.3933
Metro code807

Response Headers

Response Headers

The response header contains the date, size and type of file that the server is sending back to the client

Transfer-Encodingchunked
Connectionkeep-alive
VaryAccept-Encoding
Link<http://lajmi.net/wp-json/>; rel="https://api.w.org/"
X-Cache-StatusHIT

H Tags

Site Html H Tags

Using H Tags and Total usage

h2PDK deklarohet kundër buxhetit të vitit 2017, akuzojnë ministrin Hoti për shpërfillje
PDK deklarohet kundër buxhetit të vitit 2017, akuzojnë ministrin Hoti për shpërfillje
Demokratët thonë se drejtori i FBI-së punon për rusët!
Krasniqi: Rezoluta e Kuvendit për UÇK-në, sikur prashitje në ujë
Terrorizohet Serbia, kryeministri Vuçiq në panik për atentat ndaj tij dhe të të vëllait
Këto vetura janë ndërtuar nga Tonik Qerimi, 28 vjeçari kosovar (Foto)
Emisioni &#8220;Mirage&#8221;, të rejat e fundit të showbizit (Video)
Nehat Thaqi: Në Serbi nuk shkova për biznes
Manchester City i hakmerret Barcelonës (VIDEO)
Nehat Thaqi pritet në shtëpi me surle dhe tupanë (Foto)
Gecaj: Opozita me demarkacion ka qëllim rrëzimin e Qeverisë, jo mbrojtjen e territorit (Video)
Kur Ozil tallet me mbrojtjen dhe shënon gol të bukur (VIDEO)
Guardiola: Mposhtëm ekipin më të mirë në botë
City – Barcelona, vlerësimet e lojtarëve (FOTO)
Shpërthen Luis Enrique
Befason Busquets: City fitoj sepse&#8230;
Kjo statistikë e Arsenalit në L.K, po “çmend” të gjithë
“E dominuam Barcelonën”
Vetëm katër skuadra sigurojnë kalimin në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve
Demokratët thonë se drejtori i FBI-së punon për rusët!
I mbijetoi kancerit, por u vetëvra pasi e tallnin në shkollë (Foto)
Shembet shpella në Brazil, dhjetë të vdekur
Sondazhi nxjerr në epërsi Trumpin përballë Clintonit
Lufta kibernetike, Britania premton t’i kundërpërgjigjet agresivitetit të Moskës
Ministri rus: Perëndimi duhet të vendos nëse do të luftojnë kundër terroristëve apo Rusisë
Rreth 600,000 fëmijë janë të bllokuar në Mosul
Turqia &#8220;nuk i respekton vijat e kuqe&#8221; të Evropës
Gecaj: Opozita me demarkacion ka qëllim rrëzimin e Qeverisë, jo mbrojtjen e territorit (Video)
A e dini cilën këngëtare të estradës e kishte shoqe klase Alma
“Halla” e Lady Gaga-s thyen rekordin në Billboard!
Emisioni &#8220;Mirage&#8221;, të rejat e fundit të showbizit (Video)
Kjo është arsyeja e vërtetë pse Tuna u nda nga bashkëshorti (Foto)
Capital T përkrah Tunën pas shumë kohësh (Foto)
Çka ka të re nga Ronela Hajati?!
Publikohet lista e këngëtarëve që marin pjesë në festivalin e RTSH-së për Eurovision
Këto vetura janë ndërtuar nga Tonik Qerimi, 28 vjeçari kosovar (Foto)
iBeat, pajisja që mund t’ju shpëtojë jetën
Si të lexoni fshehurazi mesazhet në WhatsApp dhe Facebook
Samsung po përballet edhe me një problem tjetër, ja për çfarë bëhet fjalë
Lajm shumë i mirë për përdoruesit e Facebook
Toyota Tacoma ka një dizajn të brendshëm fantastik
Analizoni figurat në whatsapp, këtë gjë kurrë nuk e keni ditur(Foto)
Kujdes! Ky virus po sulmon iPhonët
h3Demokratët thonë se drejtori i FBI-së punon për rusët!
Krasniqi: Rezoluta e Kuvendit për UÇK-në, sikur prashitje në ujë
Terrorizohet Serbia, kryeministri Vuçiq në panik për atentat ndaj tij dhe të të vëllait
Këto vetura janë ndërtuar nga Tonik Qerimi, 28 vjeçari kosovar (Foto)
Emisioni &#8220;Mirage&#8221;, të rejat e fundit të showbizit (Video)
Nehat Thaqi: Në Serbi nuk shkova për biznes
Dilni se erdhi Nasho
Tri arsye pse duhet të dashuroheni me një djalë më të shkurtër
Si të pastroni njolla të ndryshme me disa përbërës të thjeshtë
Kush punon në kompjuter ka nevojë për këtë vitaminë
Ja pse nuk duhet të flini përmbys
Test i ri për gjetjen e kancerit
Sa kohë duhet të zihen vezët për të qenë të ngrënshme?
Kjo është mënyra më e mirë për përgatitjen e gështenjave (Video)
LajmiVOX: Qytetarët i quajnë të papranueshme arrestimet në Serbi
LajmiVOX: Tregu i gjelbër në gjendje të mjerë, Shpend Ahmeti nuk e mbajti premtimin (Video)
LajmiVOX: Sjelljet e deputetëve të Kuvendit të Kosovës në sytë e qytetarëve (Video)
Tri arsye pse duhet të dashuroheni me një djalë më të shkurtër
Kush punon në kompjuter ka nevojë për këtë vitaminë
Ja pse nuk duhet të flini përmbys
Si të pastroni njolla të ndryshme me disa përbërës të thjeshtë
Fëmija e vozitë lodrën në mes të veturave në komunikacion
Pitbulli kujdeset për foshnjën 3-muajshe
h4Aktuale
Aktuale
Sport
Bota
Opinion
Receta
të fundit nga LajmiVOX
Entertainment
Lifestyle &nbsp;
Fun &nbsp;
autotek
SocialNET
ke nje LAJM
Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?
Lojëra